Legalne piwo na ŚKJ

Legalne piwo na ŚKJ

Rada miejska wyznaczyła miejsca, gdzie będzie można legalnie napić się alkoholu. Ale tylko w niektórych przypadkach.

Radni zezwolili na spożywanie alkoholu na terenie pl. Wolności, placu targowego w Kobylinie oraz budynku Grójeckiego Ośrodka Kultury (GOK).
Co oczywiste, podjęta przez radnych uchwała nie oznacza, że alkohol w trzech wspomnianych miejscach można pić dowolnie. Zezwolenie obowiązuje bowiem jedynie w trakcie imprez organizowanych przez GOK – m. in. podczas Święta Kwitnącej Jabłoni (które odbywa się zarówno na pl. Wolności jak i na terenie targowiska) czy wieczorów tematycznych organizowanych w siedzibie Ośrodka, gdzie goście mogą być okazjonalnie częstowani winem.
9 marca tego roku weszły w życie nowelizacje ustaw o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Nowe przepisy dają samorządowcom możliwość wprowadzenia odstępstw od zakazu spożywania napojów alkoholowych. Na legalne picie alkoholu na bulwarach wiślanych zezwoliła już rada Warszawy. Również radni z Poznania wyznaczyli na terenie swojego miasta 5 stref, gdzie można będzie się napić napojów procentowych bez obaw o mandat. W kolejce na wyjęcie spod zakazu czekają kolejne miejsca w Polsce, np. plaże w Gdańsku czy Wyspa Słodowa we Wrocławiu.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja