Święto Patrona w grójeckim liceum

Święto Patrona w grójeckim liceum

16 kwietnia 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbyła się akademia z okazji Święta Patrona.

Każdego roku  w szkolnej auli przy ul. Poświętne 17 spotykają się społeczności Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 3, by przywołać postać  Wielkiego Syna Ziemi Grójeckiej - Patrona obu placówek.
Grójeckie Liceum po raz pierwszy imię Piotra Skargi otrzymało w 1936 roku. II wojna światowa i zawirowania po 1945 spowodowały, że imię przywrócono dopiero 11 kwietnia 1990.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez wicedyrektor Małgorzatę Czacharowską przybyłych gości: ks. Zbigniewa Sucheckiego – Dziekana dekanatu grójeckiego i Proboszcza parafii św. Mikołaja, p. Marka Ścisłowskiego – Starosty Grójeckiego, p. Pawła Siennickiego – Członka Zarządu Powiatu Grójeckiego, p. Beaty Góreckiej – Dyrektor PSP nr 3 w Grójcu, p. Adama Jędrzejczyka – Przewodniczącego Rady Rodziców, a także uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej oraz społeczności naszego Liceum z Dyrektorem Zbigniewem Krawczakiem na czele.
Akademia została przygotowana przez klasy 1d i 2d pod kierunkiem wychowawców: p. Anety Oszczak i p. Pawła Pośnika. Na przedstawienie złożyły się program słowno – muzyczny i prezentacja multimedialna przybliżająca postać Patrona obu szkół. Szczególnie emocjonujący był (zorganizowany na koniec uroczystości) quiz w formie gry multimedialnej. Wybrani przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali on-line na pytania związane z życiem, działalnością i nauką Piotra Skargi. Zwycięskie drużyny z obu szkół otrzymały słodkie upominki.
Na zakończenie akademii p. Małgorzata Czacharowska podziękowała młodzieży za wspaniały występ, a gościom za przybycie.
LO Grójec

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja