Sezon rozpoczęty, kolarze opanowali Grójec!

Sezon rozpoczęty, kolarze opanowali Grójec!

W sobotę, 21 kwietnia odbył się pierwszy wyścig z cyklu ŻTC BIKE RACE 2018, areną zmagań był Grójec. Dopisała znakomita pogoda i frekwencja, w zawodach wzięło udział ponad 270 zawodników.

W zależności od kategorii wiekowej kolarze rywalizowali na dystansie od 34,5 do 106,5 kilometra w dwóch cyklach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Start ostry i meta zlokalizowane były niedaleko Grójca, dokładnie w Skurowie, a nawrót następował w Józefowie.
W Grójcu tradycyjnie kolarze oprócz tego, że musieli rywalizować sami ze sobą, musieli również sprostać silniejszym podmuchom wiatru. Wymagało to dostosowania odpowiedniej taktyki, by móc cieszyć się z ostatecznego triumfu. W najmłodszych kategoriach, które do przejechania miały najdłuższy dystans zwycięstwo w M20 odniósł Bartłomiej Broda z Baran Cycling Team, przed Mateuszem Mikulskim (V Max Mińsk Mazowiecki) oraz Łukaszem Grabarczykiem. Z kolei w kategorii M30 najlepszy był Mariusz Pałyga (TRW MTB Racing), który na metę dotarł wyprzedzając Radosława Gradzińskiego oraz Krzysztofa Wolskiego (Peleton Wolmax Parzęczew). Podczas dekoracji nie zabrakło przedstawicieli władz miasta oraz powiatu, ale także reprezentantów władz kolarskich na czele z Grzegorzem Turkiewiczem, przewodniczącym Komisji Masters i Cyklosport PZKol, który tuż przed wręczeniem nagród zabrał głos, wspominając o planach komisji oraz zwiększeniu prestiżu challengu.
Tym samym rozpoczęto wielkie ściganie w jedenastej edycji cyklu ŻTC BIKE RACE. Szczegółowe wyniki poszczególnych cykli i kategorii wiekowych dostępne są na stronie www.ztc.pl.
W tym roku cykl odbywać się będzie od kwietnia do września i składać się będzie z 13 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.  Drugi etap odbędzie się już 28 kwietnia w Rawie Mazowieckiej, a dzień później rywalizacja przeniesie się do Łyszkowic koło Łowicza. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zmagań znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja