Wzięli szkołę. Wezmą też grunty?

fot. http://www.liceumnowe.com.pl/ fot. http://www.liceumnowe.com.pl/

30 listopada rada miejska wyraziła intencję przejęcia przez gminę gruntów nowomiejskiego liceum.

Decyzja radnych jest konsekwencją uchwały podjętej przez nich 11 czerwca 2015 roku, w wyniku której gmina przejęła prowadzenie nowomiejskiego liceum. Wcześniej szkołą administrowało grójeckie starostwo. I to ono wciąż jest właścicielem działek, na których znajduje się placówka.
– Dobry gospodarz inwestuje w majątek, który jest jego własnością. A my chcemy inwestować w nasze liceum, rozwijać je i poprawiać infrastrukturę. Przyszłość tej szkoły nie może być niczym zagrożona. Dlatego chcemy stać się właścicielami tych gruntów – argumentuje Tomasz Pietrucha, przewodniczący rady miejskiej w Nowym Mieście nad Pilicą.
Nieco inne spojrzenie na kwestię przejęcia gruntów liceum ma Krzysztof Fiks, reprezentant gminy Nowe Miasto nad Pilicą w radzie powiatu grójeckiego. – Byłem przeciwny przejęciu liceum przez gminę, ponieważ prowadzenie szkół średnich to zadanie powiatu. Teraz państwo chcecie wziąć na siebie kolejne obciążenie finansowe [w postaci przejęcia działek – red.]. Nie ma takiej potrzeby, bo nikt nie chce szkoły likwidować – mówił 30 listopada do radnych.
Krzysztof Fiks podkreślał również, iż za czasów, gdy nowomiejskie liceum było jeszcze prowadzone przez powiat, starostwo musiało dokładać do jego funkcjonowania 700-800 tys. zł rocznie. 
Za podjęciem uchwały intencyjnej opowiedziało się 11 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Ta decyzja to jednak dopiero początek drogi formalnej, której finałem ma być przejęcie przez gminę licealnych gruntów. By mogło do tego dojść, zgodę na przekazanie nieruchomości nowomiejskiemu samorządowi musi wyrazić także rada powiatu grójeckiego.
Warunki ewentualnego przejęcia uzgodnią starosta i burmistrz.

Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja