Logo
Wydrukuj tę stronę

Personalizowane świąteczne pierniczki!

Personalizowane  świąteczne pierniczki!

Składniki na 50 - 60 sztuk:
1/4 szklanki miodu
80 g masła
1/2 szklanki miałkiego brązowego cukru lub cukru pudru
1 jajko
2 i 1/4 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1,5 - 2 łyżki przyprawy korzennej do piernika

Przygotowanie:
Miód, masło i cukier podgrzać w garnuszku i wymieszać, do rozpuszczenia się cukru, przestudzić. Dodać pozostałe składniki i wyrobić lub zmiksować. Jeśli ciasto będzie zbyt sypkie dodać więcej płynnego miodu do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji i zmiksować. Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie, schłodzić (będzie się lepiej wałkowało).
Wałkować na stolnicy na grubość 2 - 3 mm lekko podsypując mąką (grubsze pierniczki są bardziej miękkie po upieczeniu). Wykrawać pierniczki o dowolnych kształtach i przekładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piec około 8 - 10 minut w temperaturze 170 - 180ºC. Wyjąc z piekarnika, wystudzić na kartce.
Nasze rady:
Uważać, by nie piec pierniczków za długo, będą zbyt kruche i będą miały posmak goryczy. Aby zrobić pierniczki z otworkiem do przewlekania - otworek należy zrobić przed pieczeniem (np. słomką do napojów).

Przepis poleca Cukiernia A. Klepacz w Grójcu
Niepodległości 16a Grójec - tel: 42 664 59 55
- Przyjdź do nas, podaj imię a my dla Ciebie zrobimy
wyjątkowe pierniczki na choinkę!

Jabłonka - Gazeta informacyjno-reklamowa. Aktualizacja strony: Paulina Omen-Klepacz. Aktualizacja techniczna: Dariusz Nowakowski. Strona stworzona dzięki Joomla.