Uważajmy na cmentarzach

Uważajmy na cmentarzach

W okresie Świąt Wszystkich Świętych spodziewać się można zwiększonej aktywności złodziei, którzy odwiedzać będą cmentarze nie tylko na terenie miasta. Jak co roku w tym okresie przypominamy wszystkim o zachowaniu czujności.

Kiedy porządkujemy groby nie pozostawiajmy bez nadzoru naszych rzeczy, w szczególności dotyczy to torebek, saszetek i innych cennych czy ważnych przedmiotów. Udając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą niepotrzebnej ilości gotówki. Kiedy jesteśmy sami trzymajmy torebkę w zasięgu wzroku. Warto również czujniej spojrzeć na przechodzących, a w szczególności podejrzanie zachowujące się osoby, na przykład chodzące bez wyraźnego celu, choć nie ma się co oszukiwać, złodzieje na pewno będą starali się nie wyróżniać wśród odwiedzających cmentarze.

Należy również pamiętać, żeby nie pozostawiać cennych przedmiotów w samochodach zaparkowanych na przyległych do cmentarzy parkingach. Najlepiej, jeżeli na siedzeniach nie będzie nic, co przyciągnęłoby wzrok przestępców. Bagażnik jest najlepszym miejscem na nasze rzeczy ale pamiętać należy, by nie zostawiać w nim nic wartościowego.

Okres wzmożonego ruchu świątecznego to również zagrożenia, jakie płyną ze strony złodziei kieszonkowych. Tam, gdzie ruch osób jest większy, tam kieszonkowcy czują się jak ryba w wodzie: targowiska, duże supermarkety, zatłoczone cmentarze, nawet pełne w tym okresie kościoły mogą być miejscem, gdzie zadziałają złodzieje. Tutaj pamiętajmy, by przede wszystkim właściwie zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty i pieniądze. Nie trzymajmy ich w zewnętrznych kieszeniach a zwłaszcza w tylnych kieszeniach dżinsów. Wypchane portfelami tylne kieszenie to widok powszechny i wołający o pomstę do nieba. Portfel powinien znajdować się w wewnętrznych kieszeniach marynarki, czy kurtki, a ta powinna być zapięta. Torebka powinna znajdować się pod ręką, przyciśnięta ramieniem a nie na plecach. Niewłaściwe jest również noszenie portfela w reklamówkach z zakupami. Przecięcie ich to tylko chwila a hałasu żadnego.

Uważajmy na zatłoczone miejsca, zwłaszcza kiedy obok nas tłok zrobi się niespodzianie, na przykład przy straganie na targowisku. To częsty sposób działania kieszonkowców którzy w ten sposób odwracają uwagę ofiary i zmniejszają jej „czucie".

Przede wszystkim jednak bądźmy czujni. Nasza czujność to bardzo skuteczna broń przeciwko złodziejom.

/AW

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja